1. Kuressaare loss

saaremaa

Kuressaare loss ehitati 14. sajandil. Täna asub lossis Saaremaa muuseum. Saaremaa ajaloo püsinäitus on ülemise korruse kloostris ja kahes suures saalis. Kaasaegse ajaloo püsinäitus koosneb kahest osast. Lossi kirdetiiva kolmes saalis on näitus "Saaremaa 1939–49", mis valmis 2005. aastal. 2011. aasta näitus "Saaremaa 1950–94" on Kaitsetorni neljal korrusel. Saaremaa muuseumi loodusosakond näitab Saaremaa aluspõhja, kliimat ja rannikut. Lapsed leiavad loodusosakonna eriti põneva tänu erinevatele loomadele ja lindudele.

2. Kaali meteoriitika- ja paekivimuuseum

Meteoriitika- ja paekivimuuseum annab ülevaate meteoriitikast Eestis ja maailmas, eksponeerib Saaremaa aluspõhja ja fossiile. Saaremaa geoloogiline ehitus ja selle kujunemine on ainulaadne Eestis. Saate 96 kg kaaluvat meteoriiditükki Sihhote-Alinilt katsudes ammutada võimsat väge ja energiat. Võimalus vaadata filmi Kaali meteoriidist.

3. Kuressaare Raegalerii

Kuressaare Raegalerii on kunstigalerii, mille näituste eesmärk on tutvustada nii Eesti kunstipärandit kui ka Saaremaal loodud professionaalset ja amatöörkunsti. Kui teil on huvi, saate tutvuda raekoja hoone ja selle ajalooga.

4. Sõrve militaarmuuseum

saaremaa

Sõrve sõjamuuseum asub Sõrve poolsaare otsas, endistes piirivalve kasarmutes. See tagasihoidlik muuseum, mis on asutatud kohaliku ajaloo säilitamiseks ja edendamiseks, tutvustab kohalikku elu ning pakub väljavaateid siinse sõjaväe kohaloleku ja tegevuse kohta. Selle eksponaatide hulgas on väga vana kivitahvel, vana Rootsi sõjalaeva osad ja vintpüssid, mis on paremaid päevi näinud! Muuseumist saab alguse ka tähistatud rada, mis tutvustab piirkonna sõjaajalugu.

5. Saaremaa Kunstistuudio

saaremaa

Saaremaa kunstistuudio on kunstikeskus, mis ühendab endas galeriid, kunstikooli ja loominguruumi. Kuressaare kesklinnas asuvas galeriis saab külastada kunstnike näitusi, osta pop-up poes Eesti parimate kunstnike kunsti ja heita pilgu kohapeal valminud keraamikale. Seal on stuudioid, mida saab rentida loominguliseks tööks ja tooteesitlusteks. Kunstikool korraldab regulaarselt kunstikursusi ja üritusi. Stuudio professionaalsed kunstiõpetajad aitavad teid põneva ja loomingulise puhkuse korraldamisel.

6. Mihkli Talumuuseum

saaremaa

Saaremaa läänerannikul asub Eesti üks omanäolisemaid talumuuseume - Mihkli talumuuseum. Mihkli on Lääne-Saaremaale tüüpiline talu, kus on palju arhitektuurilisi vaatamisväärsusi ja huvitavaid esemeid. Selle talumuuseumi jaoks ei olnud vaja esemeid otsida - lisaks terviklikule hoonekomplektile oli sellel rikkalik igapäevaste asjade kollektsioon. Peaaegu kõik esemed olid selle talu elanike tehtud. Talus on elanud ühe perekonna kaheksa põlvkonda.

7. Kuressaare Kultuurikeskus

saaremaa

Kultuurikeskuse peasaali ja avarat fuajeed kasutatakse kunsti-, käsitöö- ja kultuurilooliste näituste jaoks.

8. Thule Koda

saaremaa

Thule pakub kaitset tuulte eest! Thule Koda alternatiivse ajaloo muuseumi ekspositsioonid tutvustavad Saaremaa kui Ultima Thule maailmaajaloolist rolli. Vana-Kreeka maadeavastaja Pythease müütilist teekonda saab nautida erinevate ekspositsioonide ja mängude kaudu. Näitused on humoorikad ja pisut eneseiroonilised ning nende moto on „Ära usu kõike, mida näed!“ Thule kino stiilne ja mugav Thule saal ning privaatne ja hubane Kaali saal pakuvad mitmekülgset programmi nii noortele kui ka vanadele külalistele . Kohvikus pakutakse kergeid eineid ja jooke.

9. Aavikute majamuuseum

saaremaa

Aavikute Majamuuseum on Saaremaa Muuseumi filiaal Kuressaares Jänesteküla linnajaos Vallimaa tänav 7. Muuseumis asub püsiekspositsioon eesti keeleuuendaja Johannes Aaviku ja kohaliku kultuuritegelase Joosep Aaviku elust ja tegevusest. Muuseum avati külastajaile 19. juunil 1992. aastal.

10. Ajamaja Gallery

saaremaa

Ajamaja galerii pakub teile kunsti kolmel erineval korrusel. Galeriis on nii kunsti- kui kultuuriloolisi näitusi.

Fotod © 2020 Andres Larin

Pin It

Statistika

2.png0.png2.png4.png5.png0.png5.png
Täna2170
Eile1985
Sel nädalal7095
Selles kuus59420
Kokku2024505

  • IP: 3.238.121.7
  • Brauser Unknown
  • Brauseri versioon
  • Operatsioonisüsteem Unknown

TOIMETAJA VALIK

Uudiskiri

Liituge meie uudiskirjaga

Tellige uudiskiri oma postkasti ja saage lisateavet meie toodete ja teenuste kohta.