Saaremaa ooperipäevad 2022

Calendar
Kontsert
Date
07.20.2022 20:00 - 07.24.2022 16:00
Location
Estonia, Saare maakond, Kuressaare, 93813
Author
admin_g24nW5
Url
https://www.saaremaaopera.com/

Description

Saaremaa ooperipäevad on Baltimaade populaarseim ooperifestival, mis leiab aset südasuvel Kuressaare ajaloolises lossihoovis, kuhu selle tarvis püstitatakse 2000 istekohaga ooperimaja. Saaremaa pealinn Kuressaare ärkab sel ajal eriliselt ellu: tänavakohvikute terrassid on hilisõhtuni avatud ning rahvas on peomeeleolus.

Saaremaa ooperipäevad on aastate jooksul võõrustanud tuntud ja tunnustatud teatreid.

XIII Saaremaa ooperipäevad toimuvad 20. – 24. juuli 2021.

Festivali peakülaline: Peterburi Kammerooper

Kõrgel kunstilisel tasemel ja arvukate auhindadega pärjatatud Peterburi Kammerooperi asutas teatri kunstiline juht Juri Aleksandrov 1987. aastal, mil publik ootas teatritelt uusi loomingulisi ideid. Kunstilaborina tegutsema loodud trupp kehtestas end Peterburis kohe „otsingulise teatri“ ja „elusa ooperina“.

Peterburi Kammerooperi repertuaar on eriline, trupi suurust arvestades tuuakse lavale erinevate maade ning ajastute muusikakultuuri pärlid. Aastatega kasvas kammerteatrist Peterburi Kammerooper – professionaalne riigiteater, mis on tuntud nii Venemaal kui ka mujal maailmas.

Peterburi Kammerooperi lavastusi on rohkelt pärjatud Venemaa mainekamate teatriauhindadega Kuldne Mask ja Kuldne Sofit. Peterburi Kammerooperi koosseisus on arvukalt andekaid noori- nii Peterburi Rimski-Korsakovi konservatooriumi lõpetajaid kui ka kogu Venemaalt Juri Aleksandrovi poolt isiklikult otsitud noori talente.

Lisainfo: https://www.saaremaaopera.com/
Korraldaja: SA Eesti Kontsert
Telefon: 614 7705
Koduleht: https://www.concert.ee/

Location information

Estonia, Saare maakond, Kuressaare, 93813

Street
1 Lossihoov
City
Kuressaare linn
County
Saare maakond 93813
Country
Estonia