saaremaa

Roomassaares toimunud Saaremaa Merispordi Seltsi regatt oli purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja viimane etapp noorte ühepaatidele Optimist, Zoom8 ja Laser 4.7. Pühapäevase tuulise võistluspäeva lõpuks selgusid neis klassides nii regati kui kogu sarja medalistid.

Klassis Zoom8 purjetas end 23 punktiga võidule Martin Lipp. Henry-Mark Andresson saavutas 28 punktiga 36 sportlase seas teise koha ning Lisbeth Taggu 37 punktiga kolmanda koha, olles ühtlasi parim tüdruk.

Garmin purjetamise Eesti meistrivõistluste sarja kokkuvõttes sai Zoom8 klassi U-17 vanusearvestuse kulla samuti Martin Lipp. Hõbedale tuli Henry-Mark Andresson ja pronksile Oliver Iida. U-17 tüdrukute esikolmik on Elisabeth Ristmets, Lisbeth Taggu ja Maria Aleksandra Vettik.

41 võistlejaga Laser 4.7 klassis saavutas 54 punktiga nii üld- kui neidude arvestuses esikoha Romi Safin, 60 punktiga üldarvestuse teise koha Georg Ristal ning 62 punktiga kolmanda koha Jorgen Kuivonen.

Laser 4.7 klassi U-18 vanusearvestuse Eesti meistriks tuli Romi Safin, teise koha saavutas Karolin Härm ja kolmandaks tuli Georg Erik Ristal. U-18 tüdrukute esikolmik oli Safin, Härm ja Katariina Roihu.

Optimist klassi Eesti meistrivõistluste grupis võitis regati 58 võistleja konkurentsis 15 punktiga Andrias Sepp. Üldarvestuse teise lõpptulemuse ja U-12 arvestuse esikoha saavutas 19 punktiga Martin Rahnel. Üldarvestuses kolmas ja U-16 tüdrukute seas parim oli 25 punktiga Mia Maria Lipsmäe. U-12 tüdrukute arvestuse tugevaim oli Sharon Peetrimäe.

Optimist klassi U-16 vanusearvestuse Eesti meister on Andrias Sepp, teiseks tuli Mia Maria Lipsmäe ja kolmandaks Rico Robert Alliksoon. U-16 tüdrukute esikolmik oli Lipsmäe, Ann Carolin Victoria Vürst ja Laura Marii Taggu. U-12 arvestuses sai kulla Martin Rahnel, hõbeda Pärtel Orusalu ja pronksi William Liiv, U-12 tüdrukute seas aga Sharon Peetrimäe, Liise-Kärt Liiber ja Mari Ottesson.

25 osalejaga Optimist klassi juunioride grupis moodustasid Saaremaa Merispordi Seltsi regati esikolmiku Joosep Grahv 12 punktiga, Elirin Tuulik 23 ja Paula Riisalo 25 punktiga.

Liituge meie uudiskirjaga

Tellige uudiskiri oma postkasti ja saage lisateavet meie toodete ja teenuste kohta.