Suure väina püsiühenduse riigi eriplaneering on jõudnud etappi, kus on selgunud planeeringu lähteseisukohad ehk ülevaade, milliseid tegevusi ja uuringuid on tarvis selleks, et anda lõplik hinnang püsiühenduse rajamise võimalikkuse kohta. Uuringute nimekirjaga on võimalik 10. septembrini tutvuda projekti kodulehel püsiühendus.ee.

“Suure väina püsiühenduse uurimise protsess liigub plaanipäraselt ning loodame juba käesoleva aasta lõpuks algatada uuringud sobivaima trassialternatiivi väljaselgitamiseks,” sõnas rahandusministeeriumi riigi eriplaneeringute nõunik Siim Orav. “Suve jooksul nägime, kui vajalik on Eesti saarte äri- ja kultuurielu jaoks pidevalt toimiv ja hästi funktsioneeriv ühendus ning loodame saada hiljemalt 2025. aastaks püsiühenduse rajamise osas ka kohalike kogukondade seisukoha,” märkis Orav.

Orava sõnul vastab praegu üleval olev uuringute plaan kõigile küsimustele, mis nii eksperdid kui kohalikud inimesed on tõstatanud. “Näeme rõõmuga, et uuringute kavandamise faas kulgeb arukalt ja saame liikuda kaalutletud ja põhjendatud otsuse poole, mis põhineb reaalsetel faktidel,” lisas ta.

Planeeringu ja selle mõjude hindamise lähteseisukohtade etapis on muuhulgas sätestatud vajadus liiklusuuringu ja tasuvusanalüüsi läbiviimiseks, mis annaks vastuse ka praamiühenduse ja püsiühenduse tasuvuse võrdlemiseks, veealuse müra hindamiseks, merepõhja elustiku, lindude, maismaaimetajate uurimiseks ja taluvuse hindamiseks.

Edasine planeerimisprotsess näeb lähteülesandena ette eskiisprojekti koostamise, et sobivaima trassi valikul oleks läbi mõeldud kõik alternatiivid ja tehnilise teostatavuse võimalikkus.

Ettepanekuid uuringuplaanile oodatakse kuni 10. septembrini e-postile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Allikas: ERRPin It

Statistika

2.png0.png2.png4.png4.png4.png5.png
Täna2110
Eile1985
Sel nädalal7035
Selles kuus59360
Kokku2024445

  • IP: 3.238.121.7
  • Brauser Unknown
  • Brauseri versioon
  • Operatsioonisüsteem Unknown

TOIMETAJA VALIK

Uudiskiri

Liituge meie uudiskirjaga

Tellige uudiskiri oma postkasti ja saage lisateavet meie toodete ja teenuste kohta.