saaremaa

Saaremaal Orissaares toimuv muusikafestival I Land Sound, mis on hädas lubatud 1000 külastaja piirarvu mahtumisega, esitas esmaspäeval Saaremaa vallavalitsusele ettepaneku korraldada festival kahes osas kahel järjestikusel nädalavahetusel.

I Land Sound teatas reedel, et kuna määratud ajaks polnud piisav arv külalisi oma pileteid tagastanud, pole nad kuu aja pärast toimuvaks festivaliks valitsuse kehtestatud 1000 külastaja piirarvu saavutanud. Esmaspäeval pakkusid festivali korraldajad vallale välja lahenduse korraldada festival kahel järjestikusel nädalavahetusel.

Saaremaa valla kultuuri- ja spordiosakonna juhataja Aarne Põlluäär kinnitas, Piidivabrik MTÜ esitas esmaspäeval avaliku ürituse loa taotluse festivali korraldamiseks vahemikus 16. juuli kuni 19. juuli nimega I Land Sound 2020 ning 23. juuli kuni 26. juuli nimega I Land Sound 2020 2.0, mõlemal nädalavahetusel 1000 osalejaga.

I Land Sound teatas kolmapäeval Facebooki vahendusel, et läbirääkimised vallaga sündmuse ohutuks korraldamiseks kestavad ja jätkuvalt on laual ka festivali korraldamine vaid ühel nädalavahetusel, st 16.–19. juuli, või selle edasilükkamine järgmisesse aastasse.

"Ükski ettevõtja ega kohalik omavalitsus ei taha põhjustada järgmist viirusepuhangut ja me mõistame täielikult endale võetud vastutust. Seepärast on väga oluline otsused kõigi pooltega hoolikalt läbi arutada ja kooskõlastada," märgivad korraldajad oma avalduses.

Korraldajad on otsustanud ettevalmistustega jätkata kuniks vald teeb hiljemalt juuni lõpuks otsuse loa andmise osas. "Oleme korralduses igal sammul arvestanud nii valitsuse kui ka valla ettekirjutustega ning teeme seda ka edaspidi täie tõsidusega. Seetõttu oleme kindlad, et kellelgi pole põhjust festivali toimumisele kätt ette panna."

Saaremaa vallavalitsuse kommunikatsiooninõunik Valmar Kass ütles, et nad on kaasanud otsustusprotsessi teiste hulgas ka terviseameti ning kaaluvad erinevaid asjaolusid põhjalikult.

Allikas: ERR

Pin It

Statistika

1.png9.png2.png8.png0.png5.png9.png
Täna414
Eile1844
Sel nädalal11059
Selles kuus35544
Kokku1928059

  • IP: 34.239.176.54
  • Brauser Unknown
  • Brauseri versioon
  • Operatsioonisüsteem Unknown

TOIMETAJA VALIK

Uudiskiri

Liituge meie uudiskirjaga

Tellige uudiskiri oma postkasti ja saage lisateavet meie toodete ja teenuste kohta.