saaremaa

Kuressaare teater mängib tänavu üle hulga aja suvetükki vabas õhus. Ajaloolise Mihkli talumuuseumi koplis saab vaadata Saaremaa oma kirjaniku August Mälgu romaanil "Õitsev meri" põhinevat lavastust.

"Õitsev meri" on kirjutatud ligi sajand tagasi, raamatu tegevuspaigaks üks Saaremaa rannaküla. Lavastaja Madis Kalmet on romaani tegevuse toonud Mihkli talumuuseumi õuele, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Me ei ole väga püüdnud kavaldada. Me oleme tahtnud teha heas mõttes vana traditsionaalset vabaõhuetendust. Meil siin tõesti angerjad ei kõnele ja külmkapid ei jookse ringi jne. Tahame lähtuda sellest, millest on kirjutanud Mälk," rääkis Kalmet.

Kuressaare tester on aastaid teinud suvelavastusi Sadamaaidas, aga eelmise aastal juba otsustati, et tänavu tulev vabaõhuetendus. See võimaldabki seekord rohkemale publikule etendust näidata. Vabas õhus etenduse korraldamisel on omad riskid.

"Kui ma sinna taevasse vaatan, siis ega sealt kedagi tabada ei ole ka nii lihtne. Lepingule allakirjutatud veel ei ole, aga me loodame! Paluda oleks vast pentsik, aga äkki nii mõnedki jõud saavad aru, et mitte ainult meile pole seda tarvis," rääkis Kuressaare teatri loomejuht Aarne Mägi.

Näitlejaid on mängimas rohkem, kui varasemates suvetükkides. Lisaks Kuressaare teatri näitlejatele teevad kaasa Ugala, Rakvere ja Tallinna linnateatri professionaalid. Lisaks veel harrastusnäitlejad ja kohalik Kihelkonna segakoor.

Lavastust mängitakse Mihkli talumuuseumis 2. augustini.

Allikas: ERR

Pin It

Statistika

1.png9.png2.png8.png0.png0.png6.png
Täna360
Eile1844
Sel nädalal11005
Selles kuus35490
Kokku1928006

  • IP: 34.239.176.54
  • Brauser Unknown
  • Brauseri versioon
  • Operatsioonisüsteem Unknown

TOIMETAJA VALIK

Uudiskiri

Liituge meie uudiskirjaga

Tellige uudiskiri oma postkasti ja saage lisateavet meie toodete ja teenuste kohta.