saaremaa

Saaremaa ooperipäevade asemel toimub sel laupäeval, 25. juulil Kuressaare lossihoovis ooperipiknik, kus kuuleb ja näeb ooperimaailma paremaid palu nimekate ooperiartistide esituses, öö hakul muutub hoov aga jazzi-funki-souli klubiks.

Ooperipikniku idee sündis Saaremaa ooperipäevade korraldajatel koostöös Moskva Helikon ooperiga, kes oli eelmise aasta ooperipäevade külalisteater ning kel oli plaanis sel kevadel anda Tallinnas lavastaja Dmitri Bertmanni loodud "Mr. Georg Otsa" erietendus. Ära tuli jätta etendus ning aasta võrra tuli edasi lükata Saaremaa ooperipäevad.

"Kõik me ju teame, et Saaremaad mõjutas kevadine eriolukord eriti lähedalt ja valusalt. Nii mõtlesime koos sõpradega Helikon ooperist, et kui vähegi võimalik, kingime saarlastele ja meie tulihingelistele toetajatele siiski ühe mõnusa suveõhtu, kus saaks oma lähedastega head muusikat nautida ja lihtsalt toredasti aega veeta," selgitas Eesti Kontserdi juht Kertu Orro idee tagamaid.

Nii pandi koos Helikon ooperiga spetsiaalselt selleks õhtuks kokku poolteisetunnine videogala, mis projitseeritakse Kuressaare lossi müürile. Teiste seas näevad vaatajad Natalia Zagorinskaja, Aleksandr Antonenko, Olga Tolkmiti, Marina Andrejeva, Dmitri Hvorostovski, Urve Tautsi, Margarita Voitese, Georg Otsa, Hendrik Krummi, Rene Soomi ja paljude teiste ooperiartistide esitusi. Oma videotervituse on saatnud nii Helikon ooper kui ka järgmise aasta ooperipäevade peaesineja, Horvaatia Rahvusteater Zagrebis. Ooperijutte pajatavad Arne Mikk ja Jüri Leiten.

Videoõhtu teine vaatus, ööjazz on kantud ooperipäevade iga-aastase ööklubi Opera Royali vaimust – esitusele tulevad jazzi-, funki- ja soulivideod läbi aegade. Saaremaa ooperipäevade korraldajad on välja valinud häid esitusi kõikjalt maailmast. "Kui õhtu esimene vaatus on kuulamiseks, siis teine kahtlemata kaasatantsimiseks ja -laulmiseks," rääkis Orro.

Korraldaja soovitab publikul kaasa võtta kõik piknikuks tarvilik: tekid ja toidukorvid, istumisalused ja kalamehetoolid, Eesti suveilma arvestades ka soojem riietus. Kohapeal on avatud ooperipuhvet.

Videogala algab laupäeva õhtul Kuressaare lossihoovis kell 21:30.

Allikas: ERR

Pin It

Statistika

1.png9.png2.png7.png9.png8.png7.png
Täna341
Eile1844
Sel nädalal10986
Selles kuus35471
Kokku1927987

  • IP: 34.239.176.54
  • Brauser Unknown
  • Brauseri versioon
  • Operatsioonisüsteem Unknown

TOIMETAJA VALIK

Uudiskiri

Liituge meie uudiskirjaga

Tellige uudiskiri oma postkasti ja saage lisateavet meie toodete ja teenuste kohta.