saaremaa

Sel pühapäeval võitis Eesti režissööri Eeva Mägi film "Süda Sõrve sääres" Melbourne'i rahvusvahelisel filmifestivalil parima lühidokfilmi auhinna. Auhind annab filmile ka õiguse rahvusliku konkursita Oscarile kandideerida.

"See oli suur üllatus, eriti, kuna "Süda Sõrve sääres" on mingis mõttes hästi kohalik film – filmitud Sõrve sääres, ühes külas, ühe tegelasega. Aga seda enam saime kinnitust, et südamega tehtud isiklik film on universaalne ja puudutab inimesi ka teisel pool maailma. Eeva filmid tõukuvad alati millestki väga isiklikust ja tal on imetlusväärne julgus nendele asjadele otse silma vaadata," ütles filmi produtsent Liis Nimik ERR-ile.

Nimik lisas, et Oscarile kandideerimine on filmimeeskonna jaoks veelgi suurem üllatus ja nad kavatsed kogu Oscari-rallist täie hooga osa võtta.

Varem on sel moel saanud Oscarile kandideerida vaid üks Eesti film – selleks oli eelmisel aastal Ksenja Ohhapkina "Surematu".

"Süda Sõrve sääres" on poeetiline dokumentaalfilm meestest, kelle hinged olid täis ilu, tuld ja elujõudu, aga ka ääretut üksindust. Need mehed elasid Sõrve sääres Põdra külas, kus nende ainukene mängukaaslane oli kaval viinakurat. Peategelane Villi jutustab vaatajatele loo sellest, kuidas viinakurat tema sõbrad trikkidega ära meelitas.

Parima lühidokfilmi kategooriast räägitakse alates 24.40:

Allikas: ERR

Pin It

Statistika

1.png9.png2.png8.png0.png2.png3.png
Täna377
Eile1844
Sel nädalal11022
Selles kuus35507
Kokku1928023

  • IP: 34.239.176.54
  • Brauser Unknown
  • Brauseri versioon
  • Operatsioonisüsteem Unknown

TOIMETAJA VALIK

Uudiskiri

Liituge meie uudiskirjaga

Tellige uudiskiri oma postkasti ja saage lisateavet meie toodete ja teenuste kohta.