saaremaa

Valitsus otsustas arvata Saaremaa ooperipäevad ja VIII soome-ugri rahvaste kongressi olulisteks kultuurivaldkonna ning ülekaaluka ühiskondliku ja riikliku huviga üritusteks ja andis loa nende korraldamiseks.

Terviseamet peab andma arvamuse ja suunised nende ürituste korraldajatele koroonaviiruse leviku tõkestamiseks koostatud riskide maandamise plaanide sobivuse kohta. Kultuuriministeerium peab tagama koostöös korraldajatega terviseameti juhiste järgimise ürituste korraldamisel, teatas valitsuse pressiesindaja.

Saaremaa ooperipäevad

Saaremaa ooperipäevad on kavandatud toimuma 20.–24. juulini Kuressaares. Suursündmust korraldab sihtasutus Eesti Kontsert. Ooperietendused toimuvad Kuressaare ajaloolises lossihoovis, kuhu püstitatakse selle tarvis vabaõhu ooperimaja. Inimeste kaitseks ja ooperi korraldamiseks on statsionaarsete istekohtadega publikuala, istumisalad ja lava on kaetud katuse ning ooperisaali küljed vihmakaitse võrguga, kuid see ei takista välisõhu liikumist.

2019. aastal Eesti Konjunktuuriinstituudi tehtud uuringust nähtub, et ooperipäevadel on piirkonnale oluline majanduslik mõju: 2018. aastal kulutasid külastajad ooperipäevadega seoses Kuressaares 2,06 miljonit eurot, millelt tasuti arvestuslikult käibemaksu 310 000 eurot, ning ettevõtlussektorile lisandus käivet 1,75 miljonit eurot.

"Ooperipäevade mõju hindamisel tuleb arvestada, et nende kogumõju on suurem kui otsene majanduslik mõju, avaldudes ka Eesti rahvusvahelises tuntuses, Eesti maine kujundamises, külastajatele rahvusvaheliste kõrgtasemeliste kultuurielamuste pakkumises ning Saaremaad kui turismipiirkonda tutvustavas tegevuses," seisis valitsuse teates.

Saaremaa ooperipäevade tänavust toimumist toetab ka EAS.

Allikas: ERRPin It

Statistika

1.png9.png2.png7.png9.png0.png8.png
Täna262
Eile1844
Sel nädalal10907
Selles kuus35392
Kokku1927908

  • IP: 34.239.176.54
  • Brauser Unknown
  • Brauseri versioon
  • Operatsioonisüsteem Unknown

TOIMETAJA VALIK

Uudiskiri

Liituge meie uudiskirjaga

Tellige uudiskiri oma postkasti ja saage lisateavet meie toodete ja teenuste kohta.