saaremaa

Muusikafestival Juu Jääb toimub tänavu 1. kuni 4. juulini Hellamaa külas asuvas Muhu Muusikatalus, 25. korda toimuval festivalil esinevad artistid USA-st, Suurbritanniast, Austriast, Rootsist, Soomest ja mujalt.

Festivali looja Villu Veski sõnul on Juu Jääb kõikidest raskustest ja keerukatest olukordadest hoolimata alati kastanid tulest välja toonud. "Ääremaal nagu Muhu saar on ühe festivali korraldamine juba eos paras väljakutse, kuid kõige kiuste tähistame tänavu 25. sünnipäeva ja seda veel ka väga ägeda programmiga," sõnas ta.

Juu Jääbi peaesinejaks on tänavu USA kvartett FORQ, mille loojate ja pillimeeste hulka kuuluvad nii Grammyde kui teiste muusikaauhindadega pärjatud bändi Snarky Puppy liikmed. Lisaks neile saab Muhu Muusikatalu pealaval näha ja kuulda Briti funk-jazzi kollektiivi Incognito üht esisolisti Vanessa Haynesi koos oma ansambliga.

Eesti artistidest astuvad Juu Jääbil üles produtsent Sander Mölder, jazzvokalist Ivi Rausi, laulja-laulukirjutaja Maris Pihlap ning muusik Mari Jürjens. Festivali avaõhtu lõpetab bassimängija Janno Trumpi juhitud kollektiiv JT Conception. Saksofonist Raivo Tafenau esineb festivalil trios koos poja Ramuel Tafenau ja kitarrist Ain Aganaga. Tõnu Naissoo toob Juu Jääbile aga oma Hammond Trio.

Lisaks Muhu Muusikatalule toimuvad Juu Jääbi kontserdid ka Kuressaare Arensburgi hotelli terrassil, Pädaste mõisas, Muhu Katariina kirikus ning sel aastal ka Kuressaare Laurentiuse kirikus ja Tallinna jazzklubis Philly Joe's.

Allikas: ERRPin It

Statistika

1.png9.png2.png8.png0.png4.png2.png
Täna396
Eile1844
Sel nädalal11041
Selles kuus35526
Kokku1928042

  • IP: 34.239.176.54
  • Brauser Unknown
  • Brauseri versioon
  • Operatsioonisüsteem Unknown

TOIMETAJA VALIK

Uudiskiri

Liituge meie uudiskirjaga

Tellige uudiskiri oma postkasti ja saage lisateavet meie toodete ja teenuste kohta.