saaremaa

Nädal tagasi Saaremaa vallavanema kohalt priiks saanud Madis Kallas ei pea ametist lahkumist allaandmiseks, vaid leiab, et see oli koroonakriisi lahvatades alguse saanud süüdistuste valguses õige samm.

Tagasiastumise otsus sündis koroonakriisi eskaleerudes. "Ühel hetkel, kui hakkasid tulema need rünnakud, e-mailid süüdistustega, et mina olen see, kes selle (koroonaviiruse) Eestisse tõi, mismoodi mina olen selle viinud erinevatesse Eesti organisatsioonidesse läbi selle võrkpallimängu," kirjeldas Kallas, lisades, et sellises situatsioonis on väga keeruline jätkata, samuti soovis ta oma peret ja lähedasi säästa.

"Ühel hetkel tunned, et kõik asjad kuhjuvad kokku: üks kommenteerib, teine kommenteerib, kirjutatakse, ähvardatakse." Rünnakud olid Kallase sõnul väga isiklikud, erinevalt poliitiliste oponentide rünnakust, mida ta peab tavaliseks.

"Kindlasti, see poolteist aastat ma oleks võinud seal ka rahulikult edasi olla. Oleks need samad rünnakud, mis nagunii poliitika juurde käivad, kaasa võtnud, aga mingi asi sees ütles, et nüüd on see hetk, kus tuleb see samm astuda."

Pärast esimeste nakatunute tekkimist olukorraga toimetulekut hindas Kallas õigeks. Ainus, mida võinuks koroonakriisis teisiti otsustada, oli Kallase meelest see, et suurüritused võinuks varem keelustada.

Kuressaare linnapea ja hilisemat Saaremaa vallavanema tööd ning selle käigus saavutatut kümnevõistluse graafikusse pannes pakkus endine tippsportlane Kallas, et katkestas kettaheite ja teivashüppe juures ehk seitsmendal, kaheksandal alal. "Ma tundsin, et mingid asjad on veel pooleli, ühinemise kõige esimene keerulisem aeg organisatsiooni ülesehitamise mõttes on üle elatud, aga mingid etapid ehk lõppvormistus nende paari viimase alaga jäi veel tegemata."

Kuigi kaks kuud kestnud eriolukord Saaremaal paljusid väga muserdas, ollakse praegu Kallase sõnul väga positiivses meeleolus: turistid on leidnud Saaremaa taas üles, restoranid, kohvikud avavad uksed. "Kõik see annab usku, et saadakse sellest üle," usub Kallas.

Eelolev suvi tuleb siiski pigem tagasihoidlik, väiksemate gruppide ja üritustega. Kallas usub, et tuleb hubane ja rahulik suvi, mis on hea selles mõttes, et osa üritusi oligi vahepeal väga suureks paisunud.

Oma edasisi tööalaseid plaane Kallas ei avaldanud, suvel kavatseb mees esimest korda üle seitsme aasta puhata.

Allikas: ERR

Pin It

Statistika

0.png9.png2.png4.png1.png0.png1.png
Täna127
Eile1105
Sel nädalal127
Selles kuus2297
Kokku924101

  • IP: 18.208.132.74
  • Brauser Unknown
  • Brauseri versioon
  • Operatsioonisüsteem Unknown

TOIMETAJA VALIK

Uudiskiri

Liituge meie uudiskirjaga

Tellige uudiskiri oma postkasti ja saage lisateavet meie toodete ja teenuste kohta.