saaremaa

Ilmaolude tõttu algselt planeeritust poole võrra lühemaks jäänud Rootsi MM-ralli võitis esimesest katsest alates juhtinud waleslane Elfyn Evans (Toyota). Ott Tänak (Hyundai) kaotas talle 12,7 sekundit ja sai teise koha. Punktikatselt noppis eestlane kaks silma.

Rallit algusest peale juhtinud waleslane tegi vahe sisse reedese kolmanda kiiruskatsega, mille järel edestas lähimaid konkurente kaheksa sekundiga. Teise päeva alguses suurenes vahe juba enam kui kümnele sekundile ja waleslane jätkas jõudsalt selle suurendamist. Temast sai esimene Rootsi ralli võitnud Suurbritannia sõitja.

Avapäeval sarnaselt Evansile kaks katset võitnud Ott Tänak kaotas ralli lõpuks Evansile 12,7 sekundit ja lõpetas punktikatse neljanda kohaga.

Põneva duelli viimasele pjedestaalikohale pidasid Toyota sõitjad Sebastien Ogier ja Kalle Rovanperä. Kuuekordne maailmameister ja 19-aastane soomlane vahetasid ralli jooksul positsioone neljal korral, viimase katse eel edestas Ogier Rovanperäd vaid poole sekundiga. Noor soomlane näitas otsustavatel hetkedel aga suurepärast sõitu, võitis punktikatse ning kerkis oma teisel MM-rallil pjedestaalile.

Liituge meie uudiskirjaga

Tellige uudiskiri oma postkasti ja saage lisateavet meie toodete ja teenuste kohta.