Saaremaal esietendub Kinoteatri uus lavastus "Kohver" 4. augustil, mis põhineb Sergei Dovlatovi samanimelisel romaanil. Lavastuse peamine algimpulss on Dovlatovi teos, kus kirjanik kirjeldab humoorikas geniaalsuses Nõukogude Liidust emigreerumist. Üllataval kombel piisas tal senise elu kaasa pakkimiseks vaid ühest kohvrist ja kaheksast esemest.

Lavastuse idee on juba mõnda aega liikunud lavastaja Henrik Kalmeti peas, kes on otsinud sellele sobivat vormi ja väljendusviisi. Kalmet toob välja, et kohvrite pakkimine põgenemisel annab märku inimese, ühiskonna ja ajastu kohta rohkem kui ükski teine tegevus. Esemete nimekiri ja menüü on ühtlasi meie identiteet ning räägivad loo sellest, kes me oleme ja kuidas me siia jõudsime.

Lavastusel on mitu ajaloolist ja geograafilist kihti, mis ulatuvad kaugesse minevikku ja lõppevad tänapäevaga. Näiteks asub Sõmera klubi endise hooldekodu territooriumil, kus on hetkel majutatud Ukraina sõjapõgenikud. Kalmet küsib, mis oli nende kohvrites, kui nad kodumaalt lahkudes kaasa võtsid ainult vähese, kuid vajaliku? Või mis oli peidetud 1944. aastal Saaremaalt merele läinud paadipõgenike kohvritesse? Mida on läbi aastakümnete üldinimlikult jäänud samaks ja mis on muutunud neis kohvrites eri aegadel?

Lavastust esitavad Karl-Andreas Kalmet, Riina Maidre, Steffi Pähn ja Priit Loog. Lavastuse helikujundaja on Sander Mölder ning dramaturgiks Eero Epner. "Kohvri" etendused toimuvad 4.-6. ja 10.-15. augustil Saaremaal Sõmera klubis. Lavastus on hea võimalus nautida suveõhtuid ja avastada kohvrite tähtsust mineviku ja tänapäeva maailmas.

Allikas: ERR


Pin It

Statistika

1.png9.png4.png1.png0.png1.png5.png
Täna1590
Eile2273
Sel nädalal8582
Selles kuus48499
Kokku1941015

  • IP: 3.236.83.154
  • Brauser Unknown
  • Brauseri versioon
  • Operatsioonisüsteem Unknown

TOIMETAJA VALIK

Uudiskiri

Liituge meie uudiskirjaga

Tellige uudiskiri oma postkasti ja saage lisateavet meie toodete ja teenuste kohta.